logo         

» VÝSLEDKY PRŮZKUMU

Které značky strojů jsou nejlépe a nejhůře hodnoceny? Výsledky překvapí - Agroportal 24h.cz

 

Průzkum spokojenosti evropských prodejců ukázal zajímavé poznatky ve spokojenosti s výrobci a traktory. Průzkum se rozdělil do několika kategorií.

Data pocházejí z průzkumu společnosti CLIMMAR. CLIMMAR je síť dealerů zemědělských strojů z celé Evropy. Výsledky byly prezentovány na tiskové konferenci v Hannoveru na veletrhu Agritechnica. Průzkum zahrnoval zúčastněné prodejce z osmi zemí - Belgie, Dánska, Francie, Německa, Itálie, Polska, Nizozemska a Velké Británie. Jak můžete vidět, jedná se o zemědělské velmoci. Celkem se zúčastnilo 1 158 obchodníků.

Značky byly řazeny do kategorií, které obsahovaly například image a dopad značky, marketing, prodejní podpora, školení obsluh, vztahy mezi výrobci a prodejci, financování či celková spokojenost se značkou.

Grafy ve fotogalerii jsou očíslovány a k nim přiřazeny následující komentáře:

1 – Výsledek hodnocení image a dopadu značky na trzích. Fendt opět vyhrál, jako v roce 2016. Zaznamenal však menší propad. Dalším je John Deere, Valtra či Kubota – ti dokonce posílili. Valtra zaznamenala největší zlepšení.

2 – V kategorii "Výcvik" je na vrcholu Kubota, následuje Fendt, Claas, Massey Ferguson a New Holland. Oproti roku 2016 se Kubota výrazně zlepšila. Fendt ale zaznamenal největší pokles - téměř opačný růst ve srovnání s Kubotou.

3 – V kategorii "Vztahy mezi výrobcem a prodejcem" opět vede Kubota, následuje Fendt, Massey Ferguson, Claas, Case IH a Valtra. Fendt, Claas, Valtra a Deutz zaznamenal oproti roku 2016 propad. John Deere a Same je poslední. Oproti roku 2016 se nejvíce zlepšil New Holland a Kubota. Nejvíce se propadl Fendt.

4 – V celkovém průměrném hodnocení všech značek pro rok 2017 vyhrává Kubota. Druhým je Fendt a následuje Claas, Valtra, John Deere, Massey Ferguson a New Holland. Nejvíce se zlepšil oproti roku 2016 New Holland a Kubota. Fendt, Deutz-Fahr, Same a Claas se naopak zhoršili. John Deere a Massey Ferguson jsou přiměřeně stabilní. Fendt se opět propadl nejvíce.

5 – V oblasti marketingu vyhrává Fendt, následuje Kubota a Valtra. Oproti roku 2016 se propadla nejvíce Kubota, Same a Fendt.

6 – Marketing na náhradní díly má za rok 2017 nejlepší Kubota, která i posílila. Druhým je Fendt, který se oproti roku 2016 propadl. Třetím je Claas, který se dva roky drží na stejné hodnotě. Nejvíce propadl Deutz a nejvíce posílil New Holland.

7 – V kategorii poprodejní servis a záruka vítězí Kubota, která také výrazně posílila. Druhým je John Deere a třetí Fendt. Největší propad oproti roku 2016 zaznamenal Fendt a Massey Ferguson. Nejvíce se zlepšily značky Kubota a New Holland.

8 – V kategorii Computer services, tedy počítačový servis opět vede Kubota, která i posílila. Druhý je Fendt, který se oproti roku 2016 propadl – zaznamenal stejný propad jako Deutz a Massey Ferguson. Třetí místo získal Claas.

9 – V kategorii - Materiál pro reklamu a podporu produktůvede zase Kubota, pak Fendt a Claas. Největší růst oproti roku 2016 zaznamenala Kubota a New Holland. Nejvíce se propadl Fendt, Same, Valtra, John Deere a Claas.

10 – V kategorii - Správa a platební podmínkyvyhrává kubota, následuje John Deere, Fendt a Valtra. Zlepšila se nejvíce oproti minulému roku Kubota a Valtra. Největší propad zaznamenal Deutz, Claas a Fendt.

11 – V kategorii – Výcvik- zaujímá první místo Kubota, následuje Fendt, Claas a Massey Ferguson. Nejlepší zlepšení se dočkaly značky Kubota a New Holland. Nejvíce se propadl Fendt. Ostatní značky prakticky nezaznamenaly žádný propad, až na pár velmi malých hodnot.

12 – V kategorii – Managementvede Kubota. Následuje Fendt, Vlatra, Claas a Case IH. Největšího zlepšení se dočkal New Holland a značka Kubota. Největší propad má Fendt a Same.

13 – V kategorii - Vztahy mezi výrobcem a prodejcem - vítězí Kubota, následuje Fendt, Massey Ferguson a Claas. Zlepšení zaznamenala Kubota a výrobce New Holland. Propadl opět nejvíce Fendt, pak Deutz, Valtra a Claas.

14 – V kategorii – Zisk z příjmu - vítězí Kubota, následuje Fendt, New Holland a Massey Ferguson. Absolutního zlepšení se dočkal New Holland. Nejvíce se propadl Same a Fendt.

15 – V kategorii – Ochota zlepšit své slabé stránkyv tom je první Kubota, následuje Valtra, Fendt, Claas a Massey Ferguson. Nejhůře je na tom Same, Deutz a John Deere. Oproti roku se nejvíce propadl Fendt. Zlepšily se značky New Holland, Kubota a Valtra.

16 – V kategorii – Financovánívede Kubota, následuje New Holland, Case IH a Valtra. Mezi posledními je John Deere a Same. Nejvíce se zlepšily značky Massey Ferguson a Valtra. Největší propad měl Deutz a Case IH.

17 – V kategorii - Ochrana proti krádeži – je na prvním místě Fendt, následuje John Deere, Case IH, Kubota. Oproti roku 2016 se zhoršila nejvíce Valtra, John Deere, Fendt a Deutz. Nejvíce se zlepšil New Holland.

 


 

 

Jak se v roce 2017 dařilo prodeji ?

Statistika německého úřadu (KBA), který eviduje motorová vozidla, prozrazuje, jak se dařilo v roce 2017 v prodeji nejrůznějším výrobcům traktorů na německém trhu.

Kubota se umístila na čtvrté pozici, prodala 2 727 nových traktorů (8,1%). Podíl na trhu zvýšila. V roce 2016 měla jen 7 %. Prodala o 706 traktorů více.

http://www.agroportal24h.cz/novinky/1720


 

 

 

 


MjIyNGY