logo         

» Čelní nakladače
ČELNÍ NAKLADAČE HAUER „Technika a kvalita přivedená k dokonalosti.“

  

      Jedním z předních evropských výrobců čelních nakladačů je rakouská firma Franz Hauer GmbH & CoKG sídlící ve Statzendorfu,   poblíž St. Pöltenu, nedaleko českých hranic. Na českém trhu je zastoupena společností HS+, Ing. Radek Sláma.

Franz Hauer, zakladatel společnosti, vyrobil první traktorový čelní nakladač již v roce 1962 a firma Hauer dokonale využila téměř padesátiletých zkušeností s výrobou čelních nakladačů, spojila technické, ergonomické a kvalitativní aspekty a díky tomu v dnešní době patří její nakladače k absolutní špičce po stránce kvality, technické vyspělosti, životnosti a ekonomiky provozu.  

 

 

V současnosti firma Hauer nabízí dvě řady čelních nakladačů:

Ekonomická řada HL-S, která vyniká vysokým zdvihem a nosností

Špičková řada POM-S se systémem paralelogramů, zajišťujících rovnoběžné vedení pracovního adaptéru. Tento paralelogramový systém firmy Hauer poskytuje vynikající provozní hodnoty při manipulaci s paletami i při použití všech ostatních pracovních adaptérů.

V nabídce je celkem 12 rozměrových variant v obou řadách, takže si každý může vybrat optimální nakladač s ohledem na svoje potřeby, velikost traktoru a požadovanou výšku zdvihu.

 

       Jak již bylo zmíněno, firma Hauer si zakládá na vysoké kvalitě svých výrobků o čemž svědčí i fakt, že veškeré díly jsou vyráběny přímo ve Statzendorfu. O kvalitě nakladačů Hauer svědčí také použitá technická řešení jako konstrukce ramen z dvojitého C-profilu, která ve spojení s unikátním stabilizátorem zaručuje velmi vysokou odolnost proti kroucení a stabilitu vůči kmitům. Příčná trubka stabilizátoru je přemístěna dále dopředu, aby byl umožněn ideální výhled do pracovního prostoru a aby vznikl větší volný prostor pro čelní tříbodový závěs, upínací desku nebo závaží. Tato příčná trubka je pomocí výztuh spojena s dalšími dvěma trubkovými díly, které procházejí celým profilem ramen. Konstrukce tak zajišťuje rovnoměrné rozdělení zatížení a vysokou stabilitu. Nakladače Hauer se dále vyznačují použitím výkovků na obou koncích ramen, uložením všech čepů v mazaných bronzových pouzdrech a kalenými náklopnými oky v zadním uložení ramen a v pístnicích.

      Pro dosažení vyšších rychlostí při vyklápění jsou nakladače osazeny synchronními válci, které jsou zajištěny dvojitými protinárazovými ventily. Nakladač lze také vybavit bezpečnostním paketem pro jištění nakladače proti přílišnému přetížení.

      K velkým přednostem nakladačů Hauer patří detailně promyšlený systém upínacích konzolí konstruovaný s důrazem na zachování plného úhlu natočení kol a dobré přístupnosti všech maznic při údržbě.

      Jedinečný upínací systém nakladače s názvem Top-Block byl vyvinut s důrazem na zachování optimálního výhledu z traktoru a jednoduchého a rychlého připojení a odpojení nakladače. Tento systém pracuje na principu samouzamykání, což znamená, že čelní nakladač je tím pevnější, čím je náklad těžší. Ještě větší komfort poskytuje systém Top-Block K-II s poloautomatickým uzavíráním.

 

Široký výběr adaptérů - díky velmi široké paletě pracovních adaptérů Hauer může traktor vybavený čelním nakladačem nahradit i několik jednoúčelových strojů. V sortimentu pracovních adaptérů jsou např. různé typy pracovních lopat nebo vidle na odpadky. Pro práci v lese je v nabídce lesní lopata a kleště na kulatinu a dále se nabízí několik typů paletizačních vidlí vč. vysokozdvižných vidlí a závěsný hák. Velmi zajímavým adaptérem je pracovní koš, který dokáže v mnoha případech nahradit vozidlo s pracovní plošinou.

      Vzhledem k dlouhé tradici výroby čelních nakladačů a dobrým vztahům s výrobci traktorů dnes firma Hauer nabízí čelní nakladače téměř na všechny známé typy traktorů. Kromě čelních nakladačů firma vyrábí také čelní tříbodové závěsy a upínací desky a také sněhové radlice prověřené provozem v těžkých alpských podmínkách.

 

                       ...a tady je důkaz, kolik toho čelní nakladače značky Hauer vydrží 

             https://www.youtube.com/watch?v=CVY1hjxyfPo&list=PL25B93CB0537DC65E&index=6


Čelní nakladač HAUER POM-R 90 Čelní nakladač HAUER POM-R 70 Čelní nakladač HAUER POM-R 70 Čelní nakladač HAUER POM-R 70 Čelní nakladač HAUER POM-R 70

NDcxM